مدیریت حج و زیارت استان گیلان

تاریخ: 28 آبان 1392

برگزاری همایش توجیهی عمره مفرده با حضور مدیران دفاتر حج و زیارت استان‌ها

به گزارش حج نیوز، مدیران ستادی و استانی سازمان حج و زیارت پیش از ظهر امروز سه شنبه 28 آبان 92 گرد‌هم‌آمدند تا در آستانه ثبت‌نام متقاضیان در کاروان‌های عمره آینده با دستورالعمل‌ها و نرم‌افزارهای مربوط به پذیرش و اعزام زائران آشنا شوند.

براساس این گزارش در این جلسه که به ریاست مهندس اوحدی معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیارت برگزار شد، مدیران ارشد ستادی آخرین اقدامات انجام شده به منظور راه‌اندازی عملیات عمره سال 93-92 و اعزام هموطنان دارای اولویت به سرزمین وحی را تشریح کردند.

ناصر خدرنژاد معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت نتیجه هماهنگی با دستگاه‌های ذیربط داخل و خارج از کشور و عقد قراردادهای خدماتی با شرکت‌های سعودی و تأمین هتل‌های محل اسکان عمره گزاران ایرانی را برای حاضران توضیح داد.

حسن سرخوش مدیرکل برنامه ریزی پذیرش و اعزام سازمان نیز پیرامون روال مراجعه متقاضیان به کاروان‌های عمره و مسائل مربوط به اسناد سپرده‌گذاری عمره و اولویت‌های تشرف سخن گفت.
وی همچنین اظهار داشت: از اول دی ماه تا 23 اسفندماه 92 تعداد 371 هزار و 200 نفر و در ایام تعطیلات نوروز 60 هزار و 580 نفر در مرحله اول اعزام‌های عمره مفرده به سرزمین وحی مشرف می‌شوند و در مرحله دوم اعزام‌ها که از 8 فروردین 93 آغاز و تا دهه سوم شعبان ادامه خواهد داشت، باقی معتمرین ایرانی به عربستان اعزام می‌شوند که در مجموع تا مرز 790هزار زائر ایرانی به عمره اعزام خواهند شد.

سرخوش ادامه داد: نیمی از پروازهای عمره با دو شرکت هواپیمایی ایران ایر و ماهان و باقی پروازهای زائران ایرانی با هواپیمایی سعودی انجام خواهد پذیرفت.

گفتنی است هزینه سفر عمره و اسامی و مشخصات کاروان‌ها تا هفته آینده به آگاهی متقاضیان خواهد رسید. مراجعه کنندگان در مرحله اول تاریخ اعزام مورد نظر را رزرو اولیه نموده و در مرحله بعدی پس از پرداخت مبلغ مابه‌التفاوت جهت تثبیت و قطعی نمودن تاریخ اعزام به کارگزار مقصد مراجعه خواهند کرد.

همچنین اطلاع‌رسانی در خصوص مرحله دوم اعزام‌ها که از 8 فروردین ماه 93 آغاز خواهد شد، در بهمن ماه انجام خواهد گرفت.

لازم بذکر است در حال حاضر 7 میلیون و 730 هزار نفر متقاضی ثبت نام شده در نوبت تشرف عمره قرار دارند که براساس اولویت‌های اعلام شده به این سفر معنوی مشرف خواهند شد.

اضافه می‌شود سفرهای عمره آینده 10 روز خواهد بود که این زمان بسته ساعت پرواز تا 12 ساعت افزایش یا کاهش خواهد یافت.