مدیریت حج و زیارت استان گیلان

تاریخ: 18 آذر 1392

اعزام زائرین ایرانی به سرزمین وحی در ماه صفر پس از 12 سال

رییس سازمان حج و زیارت از صدور روادید زائران عمره 93 -92 خبر داد و گفت: روز گذشته (یکشنبه) روادید نخستین گروه زائران ایرانی عمره توسط کنسولگری عربستان در تهران صادر شد.
مهندس اوحدی با بیان اینکه سیستم صدور روادید زائران ایرانی از روز گذشته فعال شده است افزود: بر این اساس بعد از 12سال برای نخستین بار زائران ایرانی در ماه صفر به سرزمین وحی مشرف می شوند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته اعزام زائران به عمره امسال از دوم دی ماه آغاز می شود.

اوحدی با بیان اینکه نام نویسی در کاروان های امسال از ششم آذر ماه با فراخوان اولویت های 1 تا 300 بانک ملت و اولویت های قدیمی بانک ملی آغاز شد، افزود: در مرحله دوم اولویت های 1تا 330 بانک ملت و در مرحله سوم تا اولویت 400 فراخوان شده است.

رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه 70 درصد استان ها اولویت 1 تا 400 را فراخوان کرده اند گفت: با توجه به وجود برخی ظرفیت های خالی در استان تهران و اصفهان به مدیران حج و زیارت این استان ها اجازه داده شد تا اولویت 600 بانک ملت را فراخوان کنند.

اوحدی اضافه کرد: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته با بانک مرکزی به زائران عمره 300 دلار و زائران عتبات 200 دلار ارز مبادله ای تعلق می گیرد.