وب سایت من

تاریخ: 17 September 2015

هشدار مدیر حج وزیارت گیلان درخصوص سودجویانی که برای کربلا ثبت نام می نمایند

مدیر حج و زیارت گیلان طی مصاحبه تلفنی اعلام داشت: شرکتی در تهران با نام ستاد ساماندهی کوثر طی تبلیغات گسترده مبادرت به ثبت نام و اعزام داوطلبین سفر به عتبات عالیات با دریافت 6،500،000 ریال از مرز هوایی کرده است که بنا به ادعای ایشان ضمن تامین مابقی وجوه توسط خیرین آن ستاد همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد.
حسن فعال گفت: سابقه چنین فعالیت هایی در کشور درخشان نبوده و امکان جمع آوری وجوه و متواری شدن و با فرض خوش بینی و صحت انجام کار، امکان بروز وقایع تروریستی در عراق و یا حوادث جمعی وجود دارد.
فعال در ادامه بیان نمود: اخیراً در استان گیلان نیز مشاهده شده است افرادی با توجه به ارادت مردم گیلان به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) مبادرت به ثبت نام و دریافت وجه از آنان نموده اند که اعلام می نماییم این افراد فاقد مجوز زیارتی می باشند و زائرین محترم می توانند به سایت سماح به آدرس: https://samah.haj.ir و یا با مراجعه به یکی از دفاتر زیارتی مجاز در استان جهت ثبت نام برای دریافت ویزا اقدام نمایند.
فعال یادآور شد: سازمان حج و زیارت با هدف دریافت روادید عراق و اعزام متقاضیان به عتبات عالیات در طول سال و همچنین مدیریت پیاده روی زائران ایام اربعین، اقدام به راه اندازی این سامانه نموده است.

حسن فعال جهت خدمت به زائرین بیت اله الحرام در کشور عربستان حضور دارد.