وب سایت من

تاریخ: 27 December 2015

پیش اطلاعیه سازمان حج وزیارت در خصوص ثبت نام در کاروانهای حج تمتع 1395

پیش اطلاعیه سازمان حج وزیارت در خصوص ثبت نام در کاروان­های حج تمتع 1395

به گزارش روابط عمومی حج و زیارت گیلان کلیه دارندگان قبض ودیعه گذاری علی الحساب حج تمتع تا 20/03/1385، می‌توانند از روز 24  بهمن‌ماه سال‌جاری برای ثبت‌نام به کاروان‌ها مراجعه نمایند، اطلاعات کاروان‌های حج سال 1395 به همراه  اسامی مدیران کاروان، در روز 21 بهمن ماه از طریق پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت گیلان به نشانی http://gilan.haj.ir منتشر و همچنین در روزنامه‌ نسیم گیلان به چاپ خواهد رسید.

واجدان شرایط تشرف به حج تمتع امسال می توانند علاوه بر مراجعه حضوری به هریک از مدیران کاروان‌ها به‌صورت غیرحضوری نیز از طریق پایگاه اینترنتی https://haj95.haj.ir کاروان مورد نظر خود را انتخاب و  مراحل ثبت نام را دنبال نمایند.

مدیریت حج و زیارت گیلان با اعلام اینکه گذرنامه بین المللی واجدین شرایط تشرف حداقل می بایست حداقل تا نیمه اسفند سال 1395 اعتبار داشته باشد از کسانی که فاقد گذرنامه هستند و یا اعتبار گذرنامه آنان کمتر از تاریخ فوق می باشد خواست در فرصت مناسب نسبت به دریافت و یا تمدید مهلت گذرنامه خود (بصورت انفرادی) اقدام نمایند.

ضمناً کلیه کسانی که قصد واگذاری قبوض ودیعه‌گذاری حج تمتع خود را به بستگان درجه یک (پدر، مادر، همسر، برادر، خواهر، فرزند) دارند و یا قبلاً واگذار نموده‌اند لیکن در سامانه جامع نقل وانتقال ثبت و طی مراحل ننموده‌اند می‌بایست قبل از فرا رسیدن روز ثبت‌نام مراتب انتقال را حتماً در سامانه مذکور با مراجعه به یکی از دفاتر خدمات زیارتی مجاز در سطح استان/ شهرستان (قبل یا بعد از تنظیم صلح نامه محضری)  ثبت و مراحل مربوطه را طی نمایند.

اطلاعیه تکمیلی سازمان در زمینه نحوه ثبت نام در کاروان‌های حج سال 95 متعاقباً در روز های شنبه و یکشنبه 17 و 18 بهمن ماه از طریق پایگاه اطلاع رسانی حج و زیارت گیلان به نشانی http://gilan.haj.ir منتشر و همچنین در روزنامه نسیم گیلان به چاپ خواهد رسید.