وب سایت من

تاریخ: 01 August 2016

تشويق مديران و عوامل زياتي جهت حضور در اجتماع اربعین حسینی (ع)

با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص هر چه با شکوهتر برگزار نمودن اربعین حسینی (ع) و همچنین مردمی ماندن این اجتماع عظیم، صبح امروز مورخ 95/05/11 جلسه ای در محل حج و زيارت استان گيلان با حضور  مدیر حج و زیارت و نماینده بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت گیلان و کارگزاران زیارتی تشکیل گردید.
در اول جلسه حجت الاسلام محمدرضا شفیعی نماینده بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت گیلان به اقدمات و جلساتی که با ائمه جمعه شهرستان های مختلف در خصوص چگونگی ثبت نام و برگزاری اربعین حسینی (ع) امسال برگزار نمودند توضیحاتی ارائه نمودند.
سپس در ادامه جلسه حسن فعال ضمن تشویق همه کارگزاران و عوامل زیارتی زیر مجموعه نسبت به حضور در این عرصه، فعالیت بیشتری از آنان در خصوص هر چه مردمی تر برگزار شدن این اجتماع عظیم درخواست نمودند.
فعال افزود: ضمن اعلام به همه مديران دفاتر تاكيد مي نمايم در حج سال جاري زايرين ايراني به دليل صدور ويزاي الكترونيكي امكان اعزام از هيچ كشور ثالثي را نخواهند داشت پس به نحوي به اطلاع مردم رسانده شود تا فريب عده اي سودجو را  نخورند
مدیر حج و زیارت گیلان اعلام داشت: پیش ثبت نام عتبات عالیات برای اعزام از تاریخ 13 شهریور الی 15 آبان که در آن عرفه، تاسوعا و عاشورا می باشد از 5 الی 15 مرداد ماه در حال انجام می باشد.
فعال بیان داشت: 14 الی 20 مردادماه مقارن با هفته اول ذیقعده امسال همانند سال های گذشته به عنوان هفته حج می باشد.
فعال در ادامه جلسه اعلام داشت: طبق آمارهای موجود و مقایسه آن با 4 ماهه اول سال گذشته، اعزام زائر به عتبات عالیات با رشد 15.6 درصدی صورت گرفته است.
در پایان نیز حسن فعال مدیر حج و زیارت گیلان در خصوص اقدامات صورت گرفته در جهت مقابله با افراد و دفاتر غیرمجاز در امر اعزام زائر به کشور عراق مواردی را بیان نمود.