وب سایت من

تاریخ: 09 October 2016

دیدار مدیر حج و زیارت استان با مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان

به گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان گیلان، مدیر حج و زیارت استان صبح امروز با مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان دیدار نمود.
در این دیدار که با هدف جلوگيري از تداخل فعاليت هاي دفاتر سياحتي و گردشگري و دفاتر زيارتي و گسترش تعامل بين دفاتر در چهارچوب قوانين و مقررات برگزار شد، حسن فعال با اشاره به استقبال گیلانیان از اماکن زیارتی و تمایل آنان برای سفر به عتبات عالیات در محرم و صفر بر لزوم نظارت بيشتر اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان بر فعاليت هاي دفاتر مسافرتي و گردشگري و انجام اقدامات مذکور تاکید نمود.
حسن فعال در ادامه افزود: رایزنی های لازم برای اجرای پرواز مستقیم به بغداد و برگشت از فرودگاه نجف به مقصد رشت صورت گرفته كه به منظور تداوم اين پرواز همه دفاتر داراي مجوز از دو دستگاه ملزوم به اعزام متقاضيان در اين پرواز باشند تا با اين اقدام اين ظرفيت براي مردم استان ادامه داشته باشد.

فعال تاكيد نمود این پروازها همه هفته چهارشنبه ها از رشت به مقصد بغداد بوده که پس از یک شب اقامت در کاظمین و زیارت مرقد مطهر امام موسی کاظم (ع) و امام جواد (ع)، با سه شب اقامت در کربلا، شب جمعه توفیق همجواری و زیارت حرم اباعبدالله الحسین (ع) را یافته که در نهایت با سه شب اقامت در نجف و زیارت حرم مولی الموحدین علی بن ابیطالب (ع)، از مسیر هوایی نجف به رشت باز خواهند گشت.
در ادامه رضا علیزاده، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان مسلمانان را خاستگاه و بنیانگذاران گردشگری مذهبی و اسلامی خواند و تصریح نمود: یکی از شاخصه‌های مهم توریسم که سهم قابل توجهی از فعالیت‌های جهانگردی را به خود اختصاص می‌دهد، توریسم زیارتی است.
مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با اعلام آمادگی در اجرای هرچه بهتر سفرهای زیارتی به مقصد عتبات عالیات، تصریح کرد: برای تحقق این هدف جلسه اي مشترك  با مدیران دفاتر خدمات مسافرتی تشكيل و برگزار خواهد نمود.