وب سایت من

تاریخ: 16 November 2016

پایان فعالیت دفتر کنسولگری عراق در رشت با صدور افزون بر 23 هزار روادید

مدیر حج و زیارت استان گیلان از پایان فعالیت دفتر کنسولگری موقت عراق در رشت با صدور 23 هزار و 824 روادید خبر داد.

حسن فعال روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: درصورت وجود متقاضی و درخواست صدور روادید، متقاضیان می توانند تا 28 آبان ماه جاری، از دفتر کنسولی البرز و سفارت تهران اقدام به دریافت روادید کنند.
وی ادامه داد: با توجه به کاهش صدور روادید عتبات عالیات در استان، دفتر کنسولی موقت رشت تعطیل و نمایندگان این دفتر به سفارت عراق فراخوان شدند.
مدیر حج و زیارت استان گیلان با یادآوری اینکه دفتر کنسولگری موقت عراق در رشت به منظور تسهیل صدور روادید برای زائران اربعین حسینی راه اندازی شده بود، افزود: طی مدت فعالیت این دفتر برای 23 هزار و 824 زائر روادید صادر شد. 
فعال اظهار کرد: از این تعداد روادید صادر شده، 17 هزار و 938 روادید مربوط به زائران گیلانی و پنج هزار و 886 روادید مربوط به زائران اربعین استان قزوین است.
وی به تعداد زائران گیلانی ثبت نام کننده در سامانه سماح نیز اشاره و تصریح کرد: طی مدت زمان ثبت نام در سامانه سماح، 19 هزار و 40 نفر از زائران گیلانی برای شرکت در پیاده روی اربعین حسینی نام نویسی کرده اند.

مدیر حج و زیارت گیلان همچنین از پرواز 130 زائر گیلانی در ساعت 13 و 30 دقیقه مورخ بیست و ششم آبان ماه از فرودگاه بین المللی سردار جنگل به بغداد خبر داد.