وب سایت من

تاریخ: 25 January 2018

اطلاعیه حج و زیارت گیلان برای مشتاقان تشرف به کربلای معلی برای ایام نوروز 1397

اطلاعیه حج و زیارت گیلان برای مشتاقان تشرف به کربلای معلی

از تاریخ 96/12/23 تا 97/02/20

ضمن عرض تسلیت بمناسبت ایام شهادت حضرت صدیقه‏ طاهره سلام الله علیها و با عنایت به برنامه ریزی انجام شده به اطلاع کلیه مشتاقان سفر به عتبات عالیات عراق از استان گیلان  می رساند که برای تشرف به عتبات  از تاریخ 96/12/23 تا 97/02/20  می توانند با رعایت موارد ذیل الذکر به سامانه پیش ثبت نام کربلای معلی به آدرس اینترنتی:https://atabat.haj.ir  مراجعه واقدام نمایند.

1-   به مانند سنوات گذشته، امسال نیز متقاضیان تشرف قبل از ثبت نام در گروه ها، در سامانه پیش ثبت نام عتبات نام نویسی و کد رهگیری دریافت خواهند نمود.

2-   شروع پیش ثبت نام از ساعت 9 صبح روز پنج شنبه مورخ 96/11/12  تا ساعت 16 روز  یکشنبه مورخ 96/11/22 خواهد بود.

3-    نتایج قرعه کشی ظهر روز چهارشنبه 96/11/25 بر روی سامانه پیش ثبت نام عتبات عالیات قرار خواهد گرفت و متقاضیان محترم می توانند با مراجعه به سایت مذکور از نتیجه و زمان ثبت نام در کاروان ها مطلع گردند.

4-   متقاضیان می توانند به یکی از دو روش ذیل نسبت به پیش ثبت نام عتبات عالیات اقدام نمایند:

الف- پیش ثبت نام گروهی، از 1 تا 7 نفره (ثبت نام در این روش حداقل 1 نفر و حداکثر تا 7 نفر می باشد)

ب- پیش ثبت نام گروهی، فقط 35 نفره (ثبت نام در این روش می بایست حتماً 35 نفر کامل باشد)

5-   افرادی که مبادرت به ثبت نام گروهی 35 نفره می نمایند درصورتیکه تعدادی از آنها منصرف یا از آن گروه خارج شوند و عدد گروه کمتر از 25 نفر شود گروه حذف شده و در قرعه کشی بعدی شرکت داده نخواهند شد.

توجه: فقط 15 درصد ظرفیت اعزام مختص اعزام های گروهی (گروه های 35 نفره) می باشد.

 لذا پیشنهاد می شود برای آنکه از امکان بیشتری برای تشرف بهره مند شوید، در گروههای حداکثر تا 7  نفره ثبت نام فرمائید.

 

6-   آن دسته از متقاضیان تشرف که دسترسی به اینترنت ندارند می توانند با مراجعه به یکی از دفاتر زیارتی مجاز استان که از سازمان حج و زیارت مجوز دریافت کرده اند اقدام به پیش ثبت نام نمایند.

تذکرات مهم :

1-   پیش ثبت نام در هر یک از دفاتر زیارتی بمنزله تشرف به کربلا از طریق همان دفتر نمی باشد.

2-   متقاضیان درصورت مراجعه به دفاتر زیارتی برای پیش ثبت نام، گروه های تا دو نفر، بیست هزار ریال و گروه های تا هفت نفر مجموعاً سی هزار ریال و ثبت نام گروهی تا 35 نفر، هفتاد هزار ریال پرداخت می نمایند و دفاتر زیارتی حق دریافت وجوه بیشتر از مبالغ یادشده را نخواهند داشت.

3-   هرگروه از یک سرگروه و افراد زیر گروه وی (همراهان) تشکیل می شود که لازم است مشخصات کامل سرگروه و اطلاعات اولیه همراهان (کد ملی، نام و نام خانوادگی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد) به صورت صحیح در فرم پیش ثبت نام سایت درج گردد.

4-   هر نفر فقط یک بار و در یک گروه می تواند (بعنوان سرگروه یا همراه) پیش ثبت نام نماید و چنانچه به هر دلیلی هر یک از افراد پیش ثبت نام شده (سرگروه یا همراهان) پس از ثبت نام و دریافت کد­رهگیری، خواستار ثبت نام با گروه جدید یا جابجایی اسامی گروه خود باشد می تواند نسبت به ثبت نام مجدد اقدام و کد رهگیری جدید دریافت نماید که در این صورت اطلاعات ثبت نامی در گروه قبلی حذف خواهد شد.

5-   کد ملی و مشخصات کلی متقاضیان تشرف با اطلاعات سازمان ثبت احوال تطبیق و درصورت مغایرت، اطلاعات موجود در پایگاه ثبت احوال کشور مبنای عمل خواهد بود، لذا در ثبت کد ملی دقت مضاعف بعمل آید.

6-   پس از اتمام مهلت ثبت نام (یکشنبه 96/11/22) امکان تغییر نام و مشخصات افراد ثبت نام شده میسر نمی باشد.

7-   آدرس و کد پستی ده رقمی را به صورت کامل و صحیح در سیستم ثبت نمائید.

8-   با توجه به اعلام اسامی افراد پذیرفته شده جهت ثبت نام در کاروانها از طریق سیستم ارسال پیام کوتاه، ثبت شماره تلفن همراه سرگروه (یا یکی از نزدیکان وی) در فرم پیش ثبت نام الزامی است.

9-   درصورتیکه تعداد افراد پیش ثبت نام شده از ظرفیت اعزام در ماه های اعلام شده بیشتر باشد، اولویت تشرف گروه ها براساس قرعه تعیین و از طریق همین سایت به آنها اعلام می گردد.

10-قرعه کشی و اعزام افراد پذیرفته شده از استان محل سکونت سرگروه (قید شده در سیستم) صورت خواهد گرفت، لذا استان و شهر محل سکونت را با دقت از فهرست مربوطه انتخاب نمائید.

11- تاریخ تولد افراد باید به صورت کامل روز، ماه و سال (به صورت چهار رقمی) در فرم درج شود.

12- کد ملی همه افراد ده رقمی بوده و باید کلیه ارقام (صفرهای سمت چپ) آن به طور کامل در فرم ثبت شود.

13-پس از تکمیل فرم و ثبت آن، اطلاعات دریافتی جهت کنترل نمایش داده می شود. اطلاعات نمایش داده شده را به دقت کنترل و درصورت صحت، گزینه تأیید را انتخاب و نسبت به قطعی نمودن پیش ثبت نام خود اقدام نمایند. چنانچه اطلاعات نمایش داده شده صحیح نیست با انتخاب گزینه بازگشت و  اصلاح مجدد نسبت به رفع مغایرتها اقدام نمائید.

14- پس از قطعی نمودن پیش ثبت نام، سیستم یک شماره رهگیری به گروه تخصیص می دهد که این شماره را یادداشت نموده و برای پیگیری های بعدی نزد خود نگهداری نمایید.

15- داشتن گذرنامه با اعتبار حداقل 4 ماه از تاریخ اعزام ضروری است.

تذکر : فقط افراد پذیرفته شده در قرعه کشی دارای الویت اعزام بوده و انتقال یا جایگزینی، میسر نمی باشد.

ضمناً آدرس پایگاه اطلاع رسانی مدیریت حج و زیارت گیلان http://gilan.haj.ir می باشد.

 

                                   مدیریت حج و زیارت استان گیلان