وب سایت من

تاریخ: 18 February 2018

برگزاری همایش آموزشی - کاربردی مدیران راهنمای عتبات عالیات و کارگزاران زیارتی استان گیلان

برابر گزارش روابط عمومی حج و زیارت استان گیلان صبح امروز یکشنبه مورخ 29 بهمن 1396 همایش آموزشی - کاربردی مدیران راهنمای عتبات عالیات و کارگزاران زیارتی استان گیلان در سالن اجتماعات شهید انصاری مجتمع خاتم الانبیاء شهر رشت برگزار گردید.

خیل کثیری از مشتاقان خدمت به زائرین عتبات و مدیران و کارگزاران در این همایش حضور داشتند. این همایش راس ساعت 9 صبح آغاز گردید در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین محمد لاکانی، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در ستاد بازسازی عتبات عالیات استان گیلان اظهار کرد: امروز یکی از مهمترین رسالت های ما براساس منویات مقام معظم رهبری، بازسازی عتبات عالیات است.

وی با بیان اینکه قدم های خوبی در راستای بازسازی عتبات عالیات برداشته شده است، افزود: دشمن همواره شبهه افکنی و سمپاشی در جامعه می کند که چرا با وجود مشکلات فراوان، باید نسبت به بازسازی عتبات عالیات اقدام کنیم.

در ادامه مراسم حسن فعال مدیر حج و زیارت گیلان، خدمتگزاری در عرصه حج و زیارت را عشق دانست و اظهار کرد: خدمتگزاری برای زائران اهل بیت(ع) مایه مباهات است لذا باید سعی کنیم بهترین خدمت را نسبت به زائران ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه طی چند سال گذشته اعزام زائران در کشور کاهش پیدا کرده است، افزود: خوشبختانه در عرصه اربعین افزایش ۳۰ درصدی داشتیم و امسال ۲۲ هزار و ۲۱۶ نفر گیلانی را به مراسم اربعین اعزام کردیم.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم ارائه خدمت به زائران به بهترین نحو ممکن، عنوان کرد: از کارگزاران زیارتی استان و مدیران کاروان ها انتظار داریم با توجه به افزایش تعداد اعزام ها و تغییر سلایق زائران، خدمات متنوع ارائه دهند.

و در ادامه مراسم اصلان رمضانی که ایشان نیز از خادمین زائرین امام حسین (ع) می باشند به مداحی پرداختند و در ادامه همایش حجت الاسلام والمسلمین محمد فروتن مسئول نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری در حج و زیارت استان به بیان رویکرد جدید ایشان در عرصه اعزام روحانیون و مداحان اهل البیت (ع) به اعتاب مقدسه پرداختند. در ادامه همایش خانم طورچیان معاون آموزشی جمعیت هلال احمر استان گیلان درخصوص دوره های قابل برگزاری برای زائرین و مدیران راهنمای عتبات ایراد سخنرانی نمودند و در انتهای جلسه به تعدادی از روحانیون و مدیران راهنما لوح تقدیر اهدا گردید.