وب سایت من

تاریخ: 09 May 2020

آغاز آموزش زائرین حج تمتع 1399 گیلان از طریق شبکه های اجتماعی

مدیر حج و زیارت استان گیلان اظهارکردند: با توجه به همه گیری ویروس کرونا و عدم امکان برگزاری جلسات حضوری آموزش زائران حج تمتع 1399 استان در شرایط کنونی، ضروری است با استفاده از ظرفیت های شبکه های اجتماعی و سامانه آموزش مجازی زائران، مدیران و روحانیون کاروان ها در ارتباط دوسویه با زائران بوده و نسبت به آموزش و اطلاع رسانی به زائران اقدام بایسته انجام دهند.


حسن فعال اشاره نمود: زائران گرامی جهت شرکت در کلاس آنلاین سامانه آموزش مجازی، می توانند به سه طریق اقدام نمایند.

1. نصب نرم افزار کلاس (adobe connect) و ورود به کلاس (جهت نصب نرم افزار و راهنمای ورود بر روی آدرس زیر کلیک نمایید)
http://zaer.hajj.ir/Informations/ShowInformation/87
در این روش با توجه به محدودیت حضور همزمان زائران به 400 نفر، لذا چنانچه قصد پرسیدن سوال از استاد در جلسه را بصورت صوتی و یا متنی در همان زمان کلاس داشته باشید می توانید نرم افزار کلاس را نصب نموده و در آن شرکت نمایند. 


2. نصب نرم افزار کاروان مجازی حج و ورود به قسمت "پخش زنده کلاس آنلاین" (جهت نصب نرم افزار کاروان مجازی بر روی آدرس زیر کلیک نمایید)
http://zaer.hajj.ir/Informations/ShowInformation/88
در این روش که محدودیت های ورود در حالت قبل را ندارد ، بصورت تدریس استاد در کلاس آنلاین در نرم افزار کاروان مجازی پخش خواهد شد و زائران گرامی می توانند از آن استفاده نمایند.

3. ورود به سامانه آموزش مجازی زائر zaer.hajj.ir
این روش هم مانند روش شماره 2 بوده و زایران می توانند بدون محدودیت تعداد نفرات از کلاس استفاده نمایند. البته در این روش دیگر نیازی به نصب نرم افزار بخصوصی نمی شود و زائران می توانند با ورود به سامانه آموزش مجازی زائر و کلیک بر روی گزینه "پخش زنده کلاس آنلاین" از کلاس آنلاین استفاده نمایند.